A Báthory István alapítvány 1998-as eseményei:

I. Kiállítás és könyvvásár
1998 február 24-én, kedden d.u. 5 (17) órakor a Református gyülekezeti teremben Debreczeni László grafikai kiállításának megnyitója, valamint a Kriterion könyvkiadó újdonságainak bemutatása.

II. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 150. évfordulójának megünneplése
Március
2-12 szavalkóversény az 1-4 oszt., óvodák (11 tanítónő, 3 ovónő)
7. Irodalmi - történelmi kirándulás Petőfi nyomában (Joikits Attila, Miklósik Ibolya)
9. Petőfi szavalóverseny (S. Bărnuţiu líceum, Turai Adél)
10.Reformkori művelődéstörténeti vetélkedő (Ipari líceum, Pocsveiler Ilona)
11. Szavalóverseny 1. sz. Általános iskola (5-7 oszt, Miklósik Ibolya)
14. 9.00 - Gyermekraj kiállítás megynitója és díjazása (Hajdu Attila)
9.30 - Történelmi vetélkedő 5, 6 , 7 oszt. Joikits Attila, ref. gyűl. terem.
9.00 - Drámapedagógia (Rusz Csilla és Bárdi Márta - óvoda)
11.00 - Szent István himnuszok a zenetörténelemben - dr. Angi István Kolozsvár.
15.00 - az 1-4 osztályosok vetélkedőinke díjkiosztása (Széman Péter), ünnepi műsoruk (szavalatok, táncok, jelenetek).
15. 10.00 Istentiszteletek
12.00 Hovédsírok megkoszorúzása - XIV sz. báthory István cserkészcsapat
17.00.Ünnepi műsor a kultúrotthonban:
- Megnyitó - Acsádi Elek
- Üdvözlet - Sipos Ilona konzul, Kolozsvári Főkonzulátus
- Ünnepi beszéd - Vida Gyula
- Dant - könnyűzenei együttes
- Cserkészek szolgálata (Erdei János, Mártonffi Erzsébet)
- Tornabemutató - I. sz. általános iskola tornaköre - Kovács Gizella
- Díjkiosztás - az összes vetélkedők első díjainak kiosztása, az összes díjazott nevének felolvasása. Nagy István vállalkozó (Nyírbátor), Fekete András alprefektus, Vida Gyula képviselő
- Dant együttes
- irodalmi összeállítás - a szavalóversenyek nyertesei - Vincze Katalin, Birtalan Tímea, Szabó Zoltán, Nagy Réka, Szabó Péter, Széles Gellért, Veres Erika, Müller Roland, Nagy Sándor, Nagy Attila, Széman Emese.
- Református, Katolikus énekkarok szolgálata
- Himnusz

III. a Báthory István Könyvtár megnyitója – május 16.
- 10 óra - az alapítvány (RMDSZ) székházban
- könyvtármegnyitó, Beszédet mondott dr. Széman Péter és Major Árpád (Zalaegerszeg, József Attila városi könyvtár), az irodalmi műssort az ÉC-paródiákok szolgáltatták
- fotókiállítás Marx József műemlékekről készített fotóiból, (a Művelődés folyóirattal közösen); könyvvásár Kriterion könyveiből;
- 11 óra - a polgármesteri hivatal dísztermében ’48-as megemlékezések. Előadást tart Sipos Gábor EME titkár és Antal Árpád az irodalomtörténet tanára. Könyvvásár.

IV. Az 1998-as Báthory Napok programja:
1998 szeptember 11, péntek – Nyírbátorban

1998 szeptember 12, szombat:
- 9 óra - orvostovábbképző - városi korház (ötödik alkalommal megrendezve a Magyar Egészségügyi Társaság segítségével - közösen - téma - egészségügyi szervezés, menedzsment, családorvoslás Németország, Magyarország, Románia) - előadók: Dr. Gógl Árpád (Magyarország), dr Hajdú Gábor (Románia), Dr. Mikola István (Magyarország), Dr. Szutréli Péter (Németország).
-10 óra - Polgári fórum Markó Béla RMDSZ elnök részvételével (párhuzamosan) - református gyülekezeti terem
-15.30 - dr. Hajdu Attila képzőművészeti tárlatának megnyitója - református gyülekezeti terem,
-17 óra - tárlatmegnyitó Farkas Anikó, Küzmös Enikő és Krivánik József nyirbátori művészek alkotásaiból, - városi kultúrház
-18 óra - A tékozló fiú - rockopera, Talán Teátrum Nyírbátor - városi kultúrház

1998 szeptember 13, vasárnap:
- 10 óra - Ökumenikus Istentisztelet a Római Katolikus Plébániatemplomban
- 11.30 - A Báthory István emléktábla megkoszorúzása;
- 13.óra - Sárkányságok - várjáték
- 13.30: - A Nyírbátori Ifjúsági Fúvószenekar és a Majorettek műsora a várkertben.
- korondi és kőrösfői kirakodóvásár

V. Karácsonyi Könyvvásár - 1998 december 11-én d.u. 6 (18) órakor a kolozsvári Bogáncs néptáncegyüttes műsora a városi kultúrotthonba. Előadás után először Szilágysomlyón népi "Táncház" ugyanott.
- 1998 december 12-én
- d.e 10 óra - könyvvásár - Kriterion könyvkiadó és a Művelődés folyóirat kiadványaiból.
- 10.30 - képzőművészeti tárlat megnyitója - a Művelődés galéria segítségével
- 11.15 - Emlékezés az első világháború befejezésének 80. évfordulóján. Joikits Attila - Szilágysomlyó részvétele az első világháborúban.
- 12.00 "1848-49 Erdélyben" - előadást tart, majd azonos című könyvét dedikálja Egyed Ákos professzor, a Magyar Tudományos Akadémia tagja..
- 14.00 - a készülő 1848-as emlékmű márványtábláinak bemutatása és Isten segítségének kérése az emlékmű elkészítéséhez - ökumenikus fohász a református templomban